Základní informace

Od září 2017 pracuje mateřská škola podle školního vzdělávacího programu

„Hop a skok po celý rok, s krtkem, naším kamarádem, svět kolem nás poznáváme.“

Ve školním vzdělávacím programu je podrobně popsána charakteristika naší mateřské školy, její poslání, cíle a podmínky, vzdělávací obsah a oblasti předškolního vzdělávaní. Ve škole je volně přístupný k nahlédnutí.

Naší snahou je, aby všechny nabízené činnosti a mimořádné aktivity byly nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče zajímavé a přitažlivé, a aby děti chodily do své školky rády. 

Kromě mimořádných aktivit, které dětem  průběžně nabízíme, pořádáme tradiční akce, které se pro úspěch každoročně opakují. Je to například Jeřabinový den nebo Bramboriáda s hrami, soutěžemi a opékáním, kterým vítáme nový školní rok, Halloween, posvícení. Slavnostně zahajujeme advent. Pořádáme Mikulášskou besídku s nadílkou ve škole a Vánoční besídku pro rodiče a veřejnost. Oblíbený je školní masopustní průvod Dobrou Vodou a Dětský karneval v kulturním domě. Slavíme Den Země, Den matek a Den dětí, pořádáme  školní výlet aj. Tradicí se stalo zdobení triček, pečení perníků, vystavování školního tabla na konci školního roku. Většinu akcí pořádáme společně se základní školou.

Každoročně zveme do mateřské školy také rodiče a sourozence dětí na společná tvořivá odpoledne a předvánoční posezení, na které naše děti samy připravují občerstvení. Pořádáme pro rodinné týmy různé přehlídky jejich výrobků a výstavy v mateřské škole nebo v kulturním domě.

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru